На превеликий жаль, на тимчасово окупованих територіях непоодинокі випадки згвалтування. У російських солдат ні жалю, ні честі. Кожного дня реєструються нові звернення.
Згвалтування руйнує жінку із середини більше, ніж її тіло. Хочете ви того чи ні, але потрібно починати нове життя. Ось поради психолога.
Безсумнівно, це глибока травма. Вашу особистість принижено. Протягом певного часу ви навіть можете відчувати свою провину.
Почуття провини
Запам’ятайте раз і назавжди наступне. Слід розуміти, що жодної Вашої вини в тому, що сталося немає.
Жертви гвалтівника пробують тікати, відбиватися, кричати , завмерти чи змиритися. Незалежно від вашої реакції, ви все зробили, як слід.
Зрозумійте, що Ваша поведінка врятувала вам життя. Ви живете далі, отже все зробили вірно.
У більшості жінок виникає бажання прийняти душ після згвалтування. Не варто нехтувати цим – змийте напругу. Переодягніться. ПІсля того, при першій можливості негайно зверніться до лікаря.
Також рекомендовано звернутися за професійною психологічною підтримкою або на гарячу лінію. Ви можете зв’язатися, залишивши заявку на сайті tellme.com.ua
Якщо вас трусить
Вам потрібен час, щоб заспокоїтися. Глибоко дихайте, випийте гарячий напій. Якщо хочеться – замотайтесь у ковдру. Вам варто усвідомити, що у Вас є сили та можливість жити далі. З Вашим фізичним тілом зробили те, що неможливо виправдати. Але Ваш розум та сутність неушкоджені.
Можливі наслідки
Якщо ви помічаєте за собою різку зміну настрою, агресивні дії щодо близьких чи серцеві напади – це посттравматичний стресовий розлад. Не нехтуйте цим. Негайно потрібно звертатися до психотерапевта.
Безсоння та няв’язливі думки також не слід залишати осторонь. Потрібен спеціаліст.
Ви не хворі, це “нормально” в такому випадку. Все лікується. Кожному потрібен свій час на відновлення. Знайдіть його.
Матеріал підготовлено на основі інтерв’ю психолога Катерини Гуріної.
Фото автора RODNAE з pexels.com