Весільний бум в Україні: кохання понад усе!

Весільний бум в Україні: кохання понад усе!

Повномасштабне вторгнення РФ в Україну змусило всіх нас переосмислити своє життя. Почуття загострилися. І навіть ті пари, що роками просто зустрічались, у розпал війни зрозуміли – пора!

Opendatabot повідомляє, що за одинадцять місяців 2022 року було зареєстровано 209 767 шлюбів. Це приблизно на 4% перевищує аналогічні показники 2021-го.

Особливо активно молодята одружувалися навесні – коли невизначеність майбутнього відчувалася найяскравіше.

Мін’юст пішов назустріч потребам суспільства – і спростив процедуру реєстрації в умовах воєнного стану. Можливість оформити шлюб в день подачі заяви допомогла багатьом закоханим подолати емоційну кризу. Особливо це важливо для військовослужбовців, які йдуть на фронт. Адже тепер за їх спиною – підтримка сім’ї. До того ж вирішувати питання з документами набагато легше, коли стосунки оформлені офіційно.

Одружитися можна у будь-якому органі ДРАЦС, якщо на цій території не ведуться бойові дії. Військовослужбовцям, поліцейським, медикам доступна опція дистанційного шлюбу. В такому випадку реєстрація проводиться навіть без фізичної присутності нареченого чи нареченої (або їх обох). Для контакту з відсутньою людиною використовують засоби відеозв’язку.

За потреби зареєструвати шлюб може командир військовослужбовця або керівник закладу охорони здоров’я. Він складає акт про укладення шлюбу – і надсилає його до відділу ДРАЦС. Державна реєстрація здійснюється всього за один день!

За даними Мін’юсту за період з 07.03.2022 по 30.09.2022 дистанційно одружилося майже 2500 пар! Серед них – навіть ті, в яких одна людина воює на фронті, а інша перебуває за кордоном. Такі весілля неможливо було уявити собі в мирний час, проте зараз вони – реальність.

Високий показник одружень свідчить, що українці знають, заради чого вони борються. Скільки б не тривала жахлива війна, в один момент світло переможе. І тоді кожен чоловік і кожна жінка повернуться додому – в люблячі обійми тих, хто дорожче всіх на землі!

Слава Україні! Приходьте знайомитися на швидкі знайомства speed dating :)

Фото автора Emma Bauso.