ШЛЮБ З ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЕМ: кохання під час війни

ШЛЮБ З ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЕМ: кохання під час війни

Бюрократія на війні неактуальна! Особливо у справах кохання. Зареєструвати шлюб з військовослужбовцем тепер легко.

Допоки не відмінять воєнний стан, одружуватися можна без присутності ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ. Сотні пар вже скористалися процедурою дистанційного шлюбу. Наприклад, чоловік знаходиться на фронті, а жінка – у відносно мирному місті. Навіть не зустрічаючись вживу, вони зможуть підтвердити свої стосунки офіційно.

Дистанційний шлюб допустимий, якщо хтось з наречених або вони обидва є ВІЙСЬКОВИМИ. Тоді:

  1. військовослужбовець (чоловік або жінка) подає своєму командиру заяву про бажання зареєструвати шлюб. В ній зазначаються ключові дані про майбутніх молодят: ПІБ, дата народження, громадянство. Тут же вказують своє бажання змінити прізвище після заключення шлюбу;
  2. командир засвідчує достовірність підпису на заяві, після чого відправляє її до відділу ДРАЦС;
  3. наречений, що не є військовослужбовцем, самостійно подає заяву до відділу ДРАЦС або віддає її командиру військовослужбовця;
  4. у відповідний день шлюб реєструється, а військовослужбовець має право віртуально з’явитися на церемонії за допомогою відеозв’язку.

Процес спрощений максимально.

  1. Згода на шлюб вважається наданою по факту подання військовослужбовцем заяви командиру.
  2. Реєстрацію шлюбу може здійснювати не тільки працівник відділу ДРАЦС. Це дозволено також безпосередньому командиру військовослужбовця або керівнику медичного закладу, в якому знаходиться хтось із наречених. Складається акт про укладення шлюбу. Його за першої можливості відправляють до відділу ДРАЦС.
  3. Актовий запис про одруження буде зроблений в той же день, коли відділ ДРАЦС отримає заяву або акт.

Процедура регламентується Постановою КМУ від 07.03.2022 р. № 213. Станом на кінець вересня дистанційно оформили свої стосунки майже 2500 пар. Це вражаюче число!

Звичайно, в майбутньому доведеться зіткнутися з тим, що частина документів була втрачена і що не всі дані були вірно внесені в реєстри… Але то вже клопоти мирного часу. Зараз же є можливість поєднатися з коханою людиною – навіть якщо наречених розділяють кілометри.

А якщо Ви ще не знайшли свою кохану людину, приходьте знайомитися до нас.

Фото зроблене Terje Sollie та взято з pexels.com.