Ніхто у сучасному світі на всі сто не вірить у свої сили, у здатність самостійно управляти власним життям. У глибині душі кожен відчуває, що по-справжньому це життя не знає.
Жінки хочуть сховатися за кам’яною стіною чоловічої опіки, а чоловіки все частіше прагнуть під каблук, щоб не довелося думати, що зі своїм життям робити.
У результаті найкращі стосунки – це лише спосіб не дорослішати, не усвідомлювати, не діяти, щоб залишитися в комфорті за крилом у старшого супутника, який в ідеалі забезпечить безмежну підтримку та любов.
Кожен прагне мати поряд впевненіших у собі партнерів – усезнавців, люблячих. Саме тому чоловіки шукають каблука, а жінки — кам’яної стіни.
Невпевнені в собі слабкі жінки не приваблюють собою чоловіків. Натомість як сама жінка не поважає слабкого чоловіка.
Відносини – це така затичка від зіткнення з беззаперечністю життя. Відносини занурюють у блаженну ілюзію безпеки, де не доводиться сприймати виклик невідомості. Страх втрати цього захисного міражу насичує стосунки повним спектром негативних емоцій.
Три типи драми
У психології є одна популярна теорія, виходячи з якої особистості властиві три ролі: дитини, батька і дорослого. Батько вказує, контролює та підпорядковує. Дитина вередує і підкоряється, шукає захисту та заступництва. Дорослий нікому нічого не нав’язує, а бере відповідальність за свої претензії на себе, спілкується на рівних, домовляється.
Поки людина не стала душевно-дорослою, її стосунки будуть обертатися драмою, де можна зіграти три ролі:
Перший варіант – каблук та кам’яна стіна.
Роль партнера-дитини у відносинах – це завжди палиця з двома кінцями. На одному — почуття захищеності, на іншому — все, що додається до оборони цього почуття: контроль, ревнощі, прихильність і все одно — постійне тривожне тло, бо під каблуком і за кам’яною стіною таки ховаються (від страху перед реальним життям) .
Другий варіант – тиснути підбором і обгороджувати стіною.
Роль батька у стосунках іноді вибирають і з власної волі, щоб підпорядковувати, або підкуповувати турботою поки що улюбленого партнера. Але чим більше інший партнер поглинається у роль слабкого, то менше його сприймають повноцінною особистістю — і кохання підмінюється зневажливим розчаруванням.
Третій варіант – суперництво.
Тут партнери не відчувають один за одним сили, не можуть повністю довіритись, підкорятися — і регулярно з’ясовують стосунки, ніби закликаючи, щоб другий уже став дорослішим і дбайливішим, або визнав, що лідер у відносинах — зовсім не він.
Принцеси та принци
З жіночою претензією на роль матеріально-психологічного утриманця у суспільстві сприймають легше. Але в наш час чоловік — виступає у ролі холопської обслуги для насиченої божественною енергією принцеси.
Душевне дорослішання — це завжди нелегкий шлях трансформації з полохливої позиції «я не знаю і сам не впораюся» в позицію «я можу не знати, але справлятимуся, як вмію». Тобто це прийняття виклику життя. Людина може визнавати свою безпорадність перед невідомим, але не опускає рук і всупереч страху продовжує діяти — розв’язувати проблеми, робити помилки, набувати життєвого досвіду.
Запрошуємо Вас до нас на швидкі знайомства SPEED DATING, побачення, яке не залишить вас байдужими.
Фото автора Anastasiya Lobanovskaya взято з pexels.com