Чіпляння за партнера

Чіпляння за партнера

Коли від тебе йдуть, стає важко відпустити. Тобі здається, що все життя “в трубу”. Відчуття, наче провалюєшся в нескінченну безодню, з якої не вибратися. Стараєшся схватитися за кожен “корінчик”.

Ти пишеш слідом смс з прокльонами та погрозами. Потім просиш повернутися і кажеш, що не можеш жити без нього. Кожні 10 хвилин з надією перевіряєш месенджери. В голові крутяться слова можливого діалогу.

Ти критикуєш себе за помилки, будуєш новий образ у відновлених відносинах або ж сподіваєшся на зміну партнера.

Часом вдається повернути колишніх і повторити цей цикл сотні разів.

Буває й таке, що після розриву ти починаєш судомно шукати нові відносини, в яких все буде по-іншому. Також не вихід.

Є ще один спосіб пережити втрату — знецінити втрачені відносини, заперечувати їх цінність і важливість, зруйнувати образ партнера, висміювати та демонізувати його, вирішивши, що він поганий.

Ціль — не стикатися з горем і невідомістю.

Більшість людей не вміють сумувати, знаходитись в розпачі. З дитинства нас старалися відволікти, не дозволяли плакати.

Не маючи досвіду “горя”, ми все життя біжимо від цього сильного почуття. Залишаємося в токсичних руйнівних відносинах, жертвуємо собою, своїми цінностями, здоров’ям, платимо величезну ціну аби не стикатися з тим, що нестерпно. Йдемо в алкоголь, роботу, метушню, дітей, чергові відносини.

Як же захистити себе?

Щоб навчитися відпускати — важливо навчитися сумувати. Це дуже важливе вміння — вміти відчути відчай. Тільки тут місце трансформації.

Погана новина в тому, що проживаючи раз у раз досвід втрати, ви нарощуєте цей м’яз.

А хороша — ви будете досить мужні та сильні.

Так, втрачати — боляче, але біль ця вже не буде вибивати з вас життя.

Іноді неможливо пройти цей шлях одному. Важливо, щоб поруч був хтось стійкий, який витримав би ваші сильні почуття — друг або краще психотерапевт.

У психотерапії ви знайдете підтримку. І з часом у вас не буде потреби у зовнішній опорі, адже у вас з’явиться турботливий, стійкий внутрішній голос.

Ще масштаб бідкання залежить від того, наскільки високі ставки були зроблені на партнера. А саме, скільки “інвестицій” ви вклали в партнера. Коли ставки занадто високі, коли відносини не просто цінні, а надцінні, тоді бідкання набуває нестерпний масштаб.

Якщо у відносинах в партнера вкладається надмірну кількість очікувань, відповідальності за ваше щастя, спокій, матеріальний і душевний добробут за ваш статус, то розставання стає неможливим, адже ви втрачаєте не тільки близьку людину, ви втрачаєте опору.

Найкраща профілактика застрягання у таких відносинах — це прийняття на себе 100% відповідальності за своє життя, за своє щастя, матеріальний і духовний добробут.

Це допоможе пережити те, що здається пережити неможливо. Це допоможе в майбутньому побудувати глибокі відносини двох зрілих людей.

А за пошуком нової зрілої люди ви можете прийти до нас на швидкі знайомства speed dating.