Егоїзм – добре чи погано?

Егоїзм – добре чи погано?

Егоїзм – це поведінка людини, де вона прагне домогтися своїх цілей, комфортного життя, абсолютно не зважаючи на оточуючих людей. Іноді, він проявляється трохи м’якше, коли людина ставить себе на перше місце, але при цьому не зачіпає потреби інших. В межах норми, це гарна якість, більш того, воно закладено нам природою, для того, щоб можна було вижити. З іншого боку, нерідко егоїзм переходить дозволену межу, особливо у відносинах і в підсумку страждають оточуючі люди.

Що потрібно знати про прояв егоїзму?

Якщо людина не ставить думку оточуючих абсолютно ні в що і живе лише для комфорту себе улюбленого, це однозначно, свідчить про його егоїстичний характер. Тут варто сказати, що в залежності від того, яким чином він проявляє себе, можна зрозуміти, коли егоїзм переходить межі дозволеного. А якщо людина на це ніяк не реагує – приходьте до нас на швидкі знайомства speed dating.

Егоїст схильний вести розмову лише про себе, йому все одно, що там у інших, проблеми або навпаки радості інших його не цікавлять. У той час, він повністю зосереджений на собі. Таким людям властиві лідерські якості, впевненість в собі, завищена самооцінка. Він вважає себе центром Всесвіту і думає, що інші люди створені для служіння їм.

Звідки береться егоїзм?

В основному, егоїстичний характер, лежить в помилках при вихованні в дитинстві. Тому перевиховати вашого партнера вкрай складно.

Батьки завжди твердили дитині, що він найкращий, красивий, успішний, улюблений і так далі. Крім того, зазвичай, мама з татом майбутнього егоїста схильні до самопожертви заради свого чада. Згодом людина розуміє, що заради його інтересів батьки відмовлялися від своїх. Відповідно, він вважає, що так повинні чинити і всі інші люди.
2. Брак уваги з боку батьків. Тут все йде від зворотного, тобто, маленька людина, не отримала належної уваги в дитинстві, згодом, починає доводити всім, що він чогось вартий. Зрештою, він стає також егоїстом, що не вміють любити і віддавати.

Як спілкуватися з егоїстом?

В цьому житті, доводиться стикатися з різними людьми, нерідко трапляються справжнісінькі егоїсти. Залежно від того, яке значення ця людина приносить в життя, можна розібрати деякі методи спілкування з такими людьми.

Якщо егоїст є випадковою людиною і з ним не доведеться спілкуватися постійно, цілком можливо не звертати увагу на деякі його неприємні якості. Слід дивитися на ситуацію і вести розмову ввічливо не переходячи на особистості.

Коли ж людина з егоїстичним характером – родич, друг, колега, начальник чи ваша кохана особа, тобто, той, з ким не хотілося б псувати відносини, можна підживлювати його самолюбство, висловлюючи згоду з його точкою зору. Такі люди дуже люблять, коли з ними погоджуються і поважають його особистість. Тут потрібно відзначити, що для себе, по можливості, краще не вести з ним тривалі бесіди.

Якщо егоїст – це кохана людина, варто зрозуміти, що від нього не можна дочекатися уваги і турботи. Доведеться повністю розчинитися в ньому і забути про свої інтереси. До речі, друзів також доведеться залишити на дальній план. Адже егоїст не потерпить поруч з собою особистість зі своєю думкою і можливістю приділяти увагу комусь ще крім нього.

Як би не було, здоровий егоїзм не завадить нікому, але тут найголовніше відчувати ту тонку грань, де він вже починає заважати оточуючим.

Ви завжди можете познайомитися з новими людьми на швидких побаченнях speed dating :)